Rejsy przez Atlantyk i Równik

REJSY PRZEZ ATLANTYK I RÓWNIK

Zdobądź łaskę Neptuna i stań z nim „twarzą w twarz” biorąc udział w tradycji żeglarskiej jaką jest chrzest morski przy przejściu przez Równik. Wykaż się odwagą i hartem ducha, aby udowodnić że jesteś prawdziwym żeglarzem, a może dostąpisz zaszczytu poznania pięknej małżonki boga mórz i oceanów – Prozerpiny.

*obróć urządzenie mobilne – aby zobaczyć całą tabelę

NUMERTERMINREJONWOLNE KOJEDOBYTRASAODLEGŁOŚĆ
 • miejsce na jachcie, własna koja/łóżko
 • dodatkowy nocleg na dzień przed i po rejsie na jachcie
 • produkty na wyżywienie + napoje (posiłki przygotowujemy wspólnie)
 • opłaty portowe
 • paliwo do jachtu/pontonu/ogrzewania oraz gaz
 • opiekę Kapitana i załogi stałej (np. 4 osoby: na Antarktydę płynie 2 kapitanów i 2 osoby załogi stałej, na pozostałe rejsy pływamy w 2 osobowej załodze stałej
 • pakiet startowy – gadżety Chief One
 • sprzęt wędkarski do użytku
 • pontony z silnikiem
 • kamerę sportową do użytku (możliwe, że również dron)
 • opinię z rejsu oraz certyfikat (np. przejścia Hornu, z udziału w rejsie na Antarktydzie.)
 • pracujemy nad tym aby był sprzęt sportowy np. paddleboard lub mały kajak (ale to nie jest potwierdzone) 
 • 30 %, do 3 dni po podpisaniu umowy
 • 35% do 60 dni przed rejsem
 • 35% do 30 dni przed rejsem
 • Obowiązują rabaty zgodnie z umową.
 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów
 • rezerwację hoteli w razie potrzeby, oferujemy nocleg na jachcie dzień przed i dzień po rejsie
 • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy
 • chętnie postaramy się rozwiązać każdy problem
 • transportu do i z miejsca rozpoczęcia i zakończenia rejsu
 • indywidualnego ubezpieczenia uczestnika
 • dodatkowych wydatków na lądzie (pamiątki, restauracje, własne zakupy),
  • 10% – First Minute & Quick Pay. Podpisanie umowy i dokonanie całości opłat na minimum 6 miesięcy przed rejsem. 
  • 5% – First Minute & Normal Pay. Podpisanie umowy na minimum 6 miesięcy przed resjem z wybraniem płatności ratalnej wg. warunków umowy. 
  • 5% – Come Back. Wracam na Chief One’a. 
  • 5% – Friends. Rezerwuję miejsce dla więcej niż jednej osoby. 
  • xxx – kupony rabatowe, kod zniżkowy, polecenie 
 
Rabaty sumują się maksymalnie do 15%.
Nie wszystkie rabaty łączą się ze sobą.
Rabaty nie stanowią oferty handlowej i mogą być zmienione, i stosowane indywidualnie.
W celu skorzystania z rabatów skontaktuj się z nami.

Szczegółowy opis rejsu przez Atlantyk i Równik

Rejsy na Atlantyk i Równik

Podczas naszego rejsu z Salvadoru na Wyspy Zielonego Przylądka przepłyniemy przez równik, gdzie spróbujemy się wkupić w łaski Neptuna. Przejdziemy przez prawdziwy, tradycyjny chrzest morski wykazując się odwagą i hartem ducha, a tym którzy sprostają zadaniom zostanie nadane żeglarskie imię, przez samego władcę Mórz i Oceanów oraz wszystkich wód na Ziemi.

REJSY SALVADOR – CABO VERDE TO NIE TYLKO REJSY PRZEZ ATLANTYK i RÓWNIK

Odwiedzimy Fernando de Noronha, archipelag wysp na Oceanie Atlantyckim. Położony ok. 350 km na wschód od wybrzeży Brazylii. Stanowiący gminę brazylijskiego stanu Pernambuco.  21 wysp tworzący archipelag to łańcuch podwodnych gór, które rozciągają się na długości 10km. Największą i jedyną zamieszkałą wśród nich jest Ilha de Fernando de Noronha,

Można tam spotkać osobniki żółwi zielonych, które są ogromne – osiągają 1,5 m długości i wagę 170 kg! A małe żółwiki wykluwające się nocą na plaży de Leao nie mają problemów z dotarciem do wody, ponieważ nie ma tu żadnych świateł poza blaskiem księżyca. Mała ilość turystów i mieszkańców skutkuje czystą, niezniszczoną ręką człowieka przyrodą oraz obfitością fauny i flory.

Na  Fernando de Noronha jest tylko 7 km asfaltowej szosy i biegnie ona z północy na południe. Reszta to szutrowe drogi. Na wsypach nie istnieje przestępczość, nikt tu nie zamyka domów i samochodów. Wszyscy się znają więc i przybyszy rozpoznaje się od razu.

Rejsiy przez Atlantyk i Równik to także BASEN NAD OCEANEM NA FERNANDO DE NORONHA.

W czasie odpływu tworzy się przy plaży naturalny, otoczony skałami basen. Ma zaledwie 60 cm głębokości, ale za to pozostałe wymiary to ok 150 x 50 m! Uwięzione na kilka godzin ryby tworzą piękny widok. Nie można jednak im przeszkadzać – chlapać i chodzić ani tym bardziej ich łapać. Nie można też się smarować kremem z filtrem jeżeli chce się pływać z maską i obserwować życie tych stworzeń. Jest to zabronione ponieważ kosmetyki są dla zwierząt szkodliwe. Rejsy przez Atlantyk i Równik- CHEIF ONE Expeditions

REJSY PRZEZ ATLANTYK i RÓWNIK TO TAKŻE CABO VERDE

Wyspy Zielonego Przylądka, które wg legendy powstały z kawałków ziemi strzepniętych z ręki przez Boga po skończeniu stworzenia świata, których nikt nie widział aż do 1454r., kiedy wenecki żeglarz Alvise da Cadamosto odkrył archipelag.

Przede wszystkich chcemy odwiedzić wyspę Boa Vista, która ma 60 km dziewiczych plaż. Przy opuszczonej osadzie Curral Velho jest przepiękna plaża o śnieżnobiałym pisaku, gdzie możemy zobaczyć skorupy gigantycznych morskich żółwi. Samice od 110 milionów lat upodobały sobie tą wyspę i raz do roku (od czerwca do września) przypływają by przy pełni księżyca złożyć do metrowych dołów po ok 150 jaj.

Na północy wyspy z plaży Boa Esperenca widać wraki zatopionych i rozbitych statków, w których znajdują się dotąd niewydobyte skarby pamiętające czasy XV – wiecznej kolonizacji wysp przez Portugalczyków. Najbardziej popularny jest wrak hiszpańskiego towarowca z 1986 roku – Cabo de Santa Maria, który przewoził z Hiszpanii dary dla argentyńskich i brazylijskich przyjaciół. Na pokładzione były m. in. sportowe samochody, jedzenie, lekarstwa, maszyny, ubrania. Po 40 latach, w czasie których był narażony na silny wiatr i fale, zardzewiały wrak prawdopodobnie na zawsze przepadnie w odmętach Atlantyku. Nikt nie wie kiedy.

Archipelag zamieszkują Kabowerdeńczycy czyli Portugalczycy, którzy jako pierwsi przybyli na wyspy i je skolonizowali oraz potomkowie niewolników sprowadzanych do pracy. Czas im płynie dość spokojnie. Większość wolnego czasu miejscowi spędzają na rozmowach w kawiarniach, a czas przeznaczony na pracę spędzają w morzu gdyż głównym źródłem utrzymania jest tu rybołówstwo. Chyba ze ktoś ma zapewniony zasiłek z innego kraju :).

Rejsy przez Atlantyk i Równik- CHEIF ONE Expeditions

REJSy przez Atlantyk i Równik ZACZYNAJĄ LUB KOŃCZĄ SIĘ W BRAZYLII

Zależy czy płyniemy z południa na północ, czy z północy na południe, rejs rozpoczyna się lub kończy w Salvadorze. Historyczna nazwa to Sao Salvador da Bahia de Todos os Santos (Święty Zbawiciel z Zatoki Wszystkich Świętych). Do 1763 roku był stolicą Brazylii.

Największą atrakcją tego miasta, dla tych którzy lubią zabawę jest KARNAWAŁ. Nosi nazwę: „NAJWIĘKSZY WYBUCH RADOŚCI”. Trwa 6 dni i nocy, i wiele osób uważa, że jest on lepszy niż ten w Rio de Janeiro. Rozpoczyna się w czwartek wieczorem przed środą popielcową przekazaniem kluczy do bram miasta przez burmistrza, królowi karnawału (Rei Momo).

Salvador to również wiele zabytkowych budynków, Mercado Modelo czyli największy targ rękodzieł w mieście (łącznie 263 sklepów i stoisk), Farol da Barra najstarsza w Brazylii latarnia morska istniejąca od XVII wieku. I wiele innych.

Rejsy przez Atlantyk i Równik- CHEIF ONE Expeditions

REJSY PRZEZ Atlantyk i RÓWNIK Z CHIEF ONE

To wspaniałe przeżycie i możliwość odwiedzenia jeszcze dziewiczych wysp, gdzie życie płynie innym rytmem, a dbanie o przyrodę jest podstawą życia, nie tylko tubylców ale i też turystów. Bądź sprzymierzeńcem fauny i flory podczas rejsu na Chief One. Postępuj zgodnie z zasadami danych miejsc, a doświadczysz obcowania z pięknem odwiedzanych regionów. Zobaczysz wspaniałe życie zwierząt, które na zawsze pozostanie w Twojej pamięci.

Dlatego wybierz się z nami na rejsy przez Atlantyk i równik.

Jak  się pływa na CHIEF ONE?

 O tym możecie poczytać w relacjach uczestników naszych rejsów. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebook oraz na nasz Instagram.  Tam zawsze znajdziecie najnowsze informacje, relacje i zdjęcia z naszych rejsów. Rejsy przez Atlantyk i Równik, to nie wszystko co możemy wam zaproponować. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

Zobacz inne rejsy

RÓWNIK

RÓWNIK

Zdobądź łaskę Neptuna i stań z nim „twarzą w twarz” biorąc udział w tradycji żeglarskiej jaką jest chrzest morski przy przejściu przez Równik. Wykaż się odwagą i hartem ducha, aby udowodnić że jesteś prawdziwym żeglarzem, a może dostąpisz zaszczytu poznania pięknej małżonki boga mórz i oceanów – Prozerpiny.

OFERTA INDYWIDUALNA

OFERTA INDYWIDUALNA

Chcesz popłynąć z nami w wymarzone miejsce lub przeżyć niezapomnianą przygodę tylko ze znajomymi Ci osobami? Nie znalazłeś takiej oferty na naszej stronie? Nie zwlekaj- skontaktuj się z nami!

BRAZYLIA-URUGWAJ-ARGENTYNA

BRAZYLIA - URUGWAJ - ARGENTYNA

Zobacz największe państwo świata obejmujące połowę Ameryki Południowej, ale i też jedno z mniejszych,
gdzie zamiast świąt Bożego Narodzenia obchodzi się Dzień Rodziny. Odwiedź graniczącą z nimi Argentynę,
która skrywa równie wiele ciekawostek jak Szwajcarka Ameryki.

ANTARKTYDA

ANTARKTYDA

Odwiedź „Nieznany Ląd Południa”, który jako pierwsi odkryli Rosjanie w 1820r. Zmierz się z panującymi tam warunkami atmosferycznymi i własnymi granicami. Zobacz piękno lodowego świata.

HORN

HORN

Poszerz grono Kapehornowców. Zdobądź legendarny przylądek i dowiedz się czemu jest nazywany Mount Everestem żeglarstwa. Poczuj trud związany z żeglowaniem w tak odległych zakątkach Ziemi i przesuń granicę swoich możliwości.

WSZYSTKIE REJSY

WSZYSTKIE REJSY

Sprawdź pełną ofertę rejsów Chief One.

https://chiefone.eu/wp-content/themes/yachtsailing