Rejs USHUAIA – PIRIAPOLIS

Rejs USHUAIA - PIRIAPOLIS

NASZ REJS NA HORN ROZPOCZYNAMY W MIEŚCIE USHUAIA

Ushuaia leży w południowej Argentynie na Ziemi Ognistej, nad kanałem Beagle, w pobliżu granicy z Chile. Rozpoczynając z nami rejsy, śmiało możecie powiedzieć, że udajecie się na koniec świata. Ushuaia dzierży status miasta najdalej wysuniętego na południe, nie tylko Ameryki Południowej ale i świata. Podkreśla to również jego nazwa, pochodząca z języka Indian i oznaczająca zatokę u krańca.
Tytuł ten kwestionuje Chile, które na wyspie Navarino (na południe od Ushuaia) rozwija rybacką osadę Puerto Williams, które na razie liczy około 2000 mieszkańców i nie posiada pełnej miejskiej infrastruktury oraz osadę Puerto Toro zamieszkałą przez 100 osób. W zależności od wybranego etapu wpłyniemy też na wody Oceanu Spokojnego i okrążymy Archipelag Diego Ramirez.

REJS Z HORNU DO PIRIAPOLIS

Cel naszego rejsu to: po minięciu południka Hornu odwiedzenie kilku miejsc w drodze do Urugwaju. Sam Horn jest przylądkiem wyznaczającym granicę Cieśniny Drake’a. Południk przechodzący przez Przylądek Horn jest uznawany za granicę między Oceanem Spokojnym, a Atlantyckim.

REJS NA HORN TO TAKŻE FALKLANDY (OPCJONALNIE)

Obierzemy jedną z dwóch tras, albo popłyniemy w kierunków Falkland albo wzdłuż wybrzeża, wszystko zależy od pogody jaką spotkamy na naszej trasie. Falklandy czyli brytyjskie terytorium zamorskie, o burzliwej historii. Wyspy odkryte w XVI wieku przez angielskiego kapitana Johna Davisa. Anglia ustanowiła swoje zwierzchnictwo nad nimi w 1761r. Następnie od 1764r. należały do Francji, a od 1767r do Hiszpanów. W 1820r. Argentyna zgłosiła swoje pretensje do wysp i rok później stworzyła w Port Louis garnizon wojskowy i ciężki obóz karny. W wyniku buntu zarówno miasto jak i wyspy przeszły pod władzę dawnych więźniów. W 1831 miasto zostało zburzone i dopiero w 1833r. z pomocą marynarki USA, Wielka Brytania ponownie przejęła kontrolę nad Falklandami. Po dziś dzień Argentyna rości sobie prawa do wysp, które w 1982r przejęła na okres 2 miesięcy – wojna Falklandy – Malwiny.
Dziś miejscowa ludność zajmuje się głównie hodowlą owiec i rybołówstwem. Na wyspie pełnej pięknych widoków i przestrzeni (zaludnienie wynosi 0,2 os/km2), gdzie naturalna roślinność wyspy to łąki, torfowiska, wrzosowiska, mchy, porosty i brak drzew, na znaczeniu zyskuje turystyka.

REJS Z USHUAIA DO PIRIAPOLIS TO RÓWNIEŻ ZATOKA LAURA (OPCJONALNIE)

Jeśli popłyniemy wzdłuż wybrzeża będziemy chcieli odwiedzić zatokę Laura. Zatoka jest rezerwatem liczącym około 80 kilometrów w linii prostej od miasta Puerto Deseado. Celem rezerwatu jest zachowanie gatunków i różnorodności genetycznej oraz ochrony kolonii ogromnej różnorodności ptaków morskich. W tym obszarze znajdują się gniazdowania kolonii pingwinów Magellmana, Cesarskiego Kormorana, Wydrzyka Antarktycznego i kilku innych.

TAK! Jest szansa, że podczas tego rejsu zobaczymy pingwiny!

W rezerwacie znajdują się dawne pozostałości miasta Bahia Laura. Jego pochodzenie jest związana z przedłużeniem linii telegraficznej łączącej Prowincja Rio z Cabo Virgenes (w Santa Cruz) między 1899, a 1903r. Pierwszym budynkiem powstałym w tym mieście było drewniane biuro przykryte falistą blachą cynkowaną. Liczyło  5 pokoi, w których mieszkała obsługa. To miasto zapoczątkowało rozwój kolejnych wzdłuż wybrzeża Patagońskiego.

NASTĘPNY PRZYSTANEK TO PUERTO MADRYN

Gdy warunki atmosferyczne będą sprzyjające odwiedzimy założone przez walijskich osadników 28 lipca 186r miasto Puerto Madryn.

Przybrzeżne wody tego miasta często odwiedzają wieloryby, które można też obserwować z brzegu. Ssaki te upodobały sobie to miejsce by rodzić i uczyć swoje cielęta. Jest to jedna z największych atrakcji tego regionu, ale nie są to jedyne zwierzęta które można tu zaobserwować.

Rzadkimi zwierzętami jakie możemy w tym regionie spotkać są Delfiny Czarnogłowe, które występują tylko na półkuli południowej. Są również nazywane „delfinami pandy” lub „delfinami skunksa”, a wszystko przez ich ubarwienie. Gatunek ten ma czarną głowę, ogon i płetwy natomiast reszta jest biała. Osiągają długość ciała do 180 cm i wagę do 50kg. Żyją w stadach po kilka sztuk.  

Nie tylko na wodzie czekają nas atrakcje. Można odwiedzić trzypiętrowe muzeum morskie nad oceanem i dowiedzieć się więcej o dzikich zwierzętach i półwyspie Valdes dzięki interaktywnym eksponatom. Na wystawie znajduje się również szkielet wieloryba. W tym niewielkim muzeum znajduje się biblioteka, wystawa sztuki, zbiornik małych stworzeń morskich i pokój, w którym można poczuć się jak w oceanie dzięki puszczanych nagrań dźwięków wielorybów. Dla goście jest również udostępniona wieża widokowa, by podziwiać panoramę wybrzeża.

REJS Z USHUAIA DO PIRIAPOLIS TO TEŻ MAR DEL PLATA

Mar del Plata to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Argentynie. „Mardel”, jak nazywają to miejscowi, ma wspaniałe restauracje serwujące świeże owoce morza, port pełen tradycyjnych łodzi rybackich i uroczych lwów morskich i targów rękodzielniczych.  

W mieście można się udać do miejskiego akwarium, które jest nie tylko domem dla kolorowych zbiorników rybnych, ale ich tereny są wypełnione naturalnymi lagunami, ptaszarnią i słonowodnym jeziorem. Jest tu basen dzięki któremu można zbliżyć się do życia morskiego. Można zobaczyć pokazy w których występach występują delfiny i lwy morskie. W jednym z najnowocześniejszych akwariów w Ameryce Południowej można dowiedzieć się więcej o lokalnej florze i faunie, odwiedzając ssaki morskie, ptaki, rekiny, a nawet kilka ratowanych zwierząt, które tu rehabilitują.

PRZED ZAKOŃCZENIEM REJSU ODWIEDZIMY JESZCZE PUNTA DEL ESTE

Punta del Este słynie z plaż, surfingu, pięknych ludzi i gorącej nocnej sceny. Istnieje wiele atrakcji turystycznych, w tym niesamowite restauracje. Nosi różne nazwy jak Monako, czy Beverly Hills w Ameryce Południowej. W ciągu ostatnich kilku lat obszar ten stał się pożądany i uznany, za jeden z najatrakcyjniejszych przez co można spotkać tam światowe sławy.

NASZ REJS KOŃCZY SIĘ W PIRIAPOLIS

Piriapolis to urokliwe miasteczko Urugwaju, będące przeciwieństwem Punta del Este. Jeżeli ktoś chce zaznać trochę spokoju i zwiedzać bez natłoku turystów to jest to idealne miejsce. Piękna, szeroka plaża idealna do spacerów za równio w ciągu dnia jak i wieczorami. Na bark towarzystwa też nie można tu narzekać bo w wielu miejscach, również w porcie, wylegują się lwy morskie.

NA SAM KONIEC FAKULTATYWNIE DO MONTEVIDEO

Stolica Urugwaju, będąca najbardziej wysuniętą na południe stolicą obu Ameryk. Miasto, które było gospodarzem pierwszych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej rozgrywanych w dniach 13-30.07.1930r. Urugwaj jest tych mistrzostw. W finale drużyna Urugwaju pokonała drużynę Argentyny 4:2 i tym samym stała się pierwszym zespołem, który zdobył tytuł piłkarskich mistrzostw świata.

Do Montevideo bez problemowo można dojechać autobusem, które kursują systematycznie kilkanaście razy na dobę. Dlatego na pewno będzie czas na odwiedzenie tego miasta.


Jak  się pływa na CHIEF ONE?

 O tym możecie poczytać w relacjach uczestników naszych rejsów. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebook oraz na nasz Instagram.  Tam zawsze znajdziecie najnowsze informacje, relacje i zdjęcia z naszych rejsów. Ten rejs, to nie wszystko co możemy wam zaproponować. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

SZCZEGÓŁY ETAPÓW

kliknij mapę aby zobaczć więcej.

USHUAIA - PIRIAPOLIS

USHUAIA - PIRIAPOLIS

PIRIAPOLIS - RIO DE JANEIRO

PIRIAPOLIS - RIO DE JANEIRO

RIO DE JANEIRO - SALVADOR

RIO DE JANEIRO - SALVADOR

Zobacz inne rejsy "CHIEF ONE"

ATLANTYK I RÓWNIK

RÓWNIK

Zdobądź łaskę Neptuna i stań z nim „twarzą w twarz” biorąc udział w tradycji żeglarskiej jaką jest chrzest morski przy przejściu przez Równik. Wykaż się odwagą i hartem ducha, aby udowodnić że jesteś prawdziwym żeglarzem, a może dostąpisz zaszczytu poznania pięknej małżonki boga mórz i oceanów – Prozerpiny.

OFERTA INDYWIDUALNA

OFERTA INDYWIDUALNA

Chcesz popłynąć z nami w wymarzone miejsce lub przeżyć niezapomnianą przygodę tylko ze znajomymi Ci osobami? Nie znalazłeś takiej oferty na naszej stronie? Nie zwlekaj- skontaktuj się z nami!

BRAZYLIA-URUGWAJ-ARGENTYNA

BRAZYLIA - URUGWAJ - ARGENTYNA

Zobacz największe państwo świata obejmujące połowę Ameryki Południowej, ale i też jedno z mniejszych,
gdzie zamiast świąt Bożego Narodzenia obchodzi się Dzień Rodziny. Odwiedź graniczącą z nimi Argentynę,
która skrywa równie wiele ciekawostek jak Szwajcarka Ameryki.

ANTARKTYDA

ANTARKTYDA

Odwiedź „Nieznany Ląd Południa”, który jako pierwsi odkryli Rosjanie w 1820r. Zmierz się z panującymi tam warunkami atmosferycznymi i własnymi granicami. Zobacz piękno lodowego świata.

HORN

HORN

Poszerz grono Kapehornowców. Zdobądź legendarny przylądek i dowiedz się czemu jest nazywany Mount Everestem żeglarstwa. Poczuj trud związany z żeglowaniem w tak odległych zakątkach Ziemi i przesuń granicę swoich możliwości.

WSZYSTKIE REJSY

WSZYSTKIE REJSY

Sprawdź pełną ofertę rejsów Chief One.

https://chiefone.eu/wp-content/themes/yachtsailing