Rejs RIO DE JANEIRO – SALVADOR

Rejs RIO DE JANEIRO - SALVADOR

 

NASZ REJS PO BRAZYLII ZACZYNAMI W RIO DE JANEIRO

 

Rio de Janeiro – pomnik Chrystusa Odkupiciela, największy na świecie Karnawał w Rio i największy las miejski Floresta da Tijuca, ponad 100 wysepek w zatoce Guanabara, ponad 200 rzek przepływających przez to miasto. To tutaj chciała uciec portugalska rodzina królewska przed armią Napoleona. 15 tysięcy ludzi, rodzina i służba przeprawiło się do Brazylii na 14 okrętach, a z nimi przybył największy skarb Portugalii – Królewska Biblioteka i jej 60 tysięcy ksiąg. Teraz jest to 8 co do wielkości bibliotek na świecie.

Odkryj z CHIEF ONE obowiązkowy punkt Ameryki Południowej!

W DRODZE DO SALVADORU ODWIEDZIMY ARCHIPELAG ABROLHOS

Archipelag złożony z pięciu wysp na Oceanie Atlantyckim, będący Morskim Parkiem Narodowym Abrolhos. Jest to pierwszy park w Brazylii. W tym regionie pojawią się humbaki, wybierając gorącą wodę morską do rozwoju dla swojego potomstwa tworząc przy tym największy żłobek tego gatunku w całym południowo-zachodnim Atlantyku. To tutaj można obserwować to fascynujące stworzenia, które chronią inne gatunki morskie przed atakami drapieżników jakimi są orki czy rekiny. Ale to nie jedyne zwierzęta występujące w tym regionie. Można tu obserwować również mnóstwo ptaków. Faetony, głuptaki maskowe, głuptaki białobrzuche, fregaty wielkie i rybitwy czarnogrzbiete mają na Abrolhos kolonie lęgowe. Dodatkowy urok tego miejsca to temperatura wody wokół archipelagu, która nie spadaj poniżej 24oC, a widoczność sięga 15 metrów w głąb. W zachwycająco błękitnych wodach wokół wysp występuje ponad 160 gatunków ryb. Są wśród nich stworzenia najrozmaitszych kształtów i rozmiarów: ustniczek czarny, przedstawiciel cyrulików pokolec białobrody, przedstawiciel belonowatych półdziobiec far, papugoryba, wielki strzępiel zwany morskim okoniem i murena, a ponadto sporadycznie pojawia się żółw karetta.

REJS KOŃCZYMY W SALVADORZE

Był stolicą Brazylii do 1763r. Historyczna nazwa to Sao Salvador da Bahia de Todos os Santos (Święty Zbawiciel z Zatoki Wszystkich Świętych). Największą atrakcją tego miasta, dla tych którzy lubią zabawę jest KARNAWAŁ. Nosi nazwę: „NAJWIĘKSZY WYBUCH RADOŚCI”. Trwa 6 dni i nocy, i wiele osób uważa, że jest on lepszy niż ten w Rio de Janeiro. Rozpoczyna się w czwartek wieczorem przed środą popielcową przekazaniem kluczy do bram miasta przez burmistrza, królowi karnawału (Rei Momo).

 

Salvador to również wiele zabytkowych budynków, Mercado Modelo czyli największy targ rękodzieł w mieście (łącznie 263 sklepów i stoisk), Farol da Barra najstarsza w Brazylii latarnia morska istniejąca od XVII wieku. I wiele innych.


Jak  się pływa na CHIEF ONE?

 O tym możecie poczytać w relacjach uczestników naszych rejsów. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebook oraz na nasz Instagram.  Tam zawsze znajdziecie najnowsze informacje, relacje i zdjęcia z naszych rejsów. Ten rejs, to nie wszystko co możemy wam zaproponować. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

SZCZEGÓŁY ETAPÓW

kliknij mapę aby zobaczć więcej.

USHUAIA - PIRIAPOLIS

USHUAIA - PIRIAPOLIS

PIRIAPOLIS - RIO DE JANEIRO

PIRIAPOLIS - RIO DE JANEIRO

RIO DE JANEIRO - SALVADOR

RIO DE JANEIRO - SALVADOR

Zobacz inne rejsy "CHIEF ONE"

ATLANTYK I RÓWNIK

RÓWNIK

Zdobądź łaskę Neptuna i stań z nim „twarzą w twarz” biorąc udział w tradycji żeglarskiej jaką jest chrzest morski przy przejściu przez Równik. Wykaż się odwagą i hartem ducha, aby udowodnić że jesteś prawdziwym żeglarzem, a może dostąpisz zaszczytu poznania pięknej małżonki boga mórz i oceanów – Prozerpiny.

OFERTA INDYWIDUALNA

OFERTA INDYWIDUALNA

Chcesz popłynąć z nami w wymarzone miejsce lub przeżyć niezapomnianą przygodę tylko ze znajomymi Ci osobami? Nie znalazłeś takiej oferty na naszej stronie? Nie zwlekaj- skontaktuj się z nami!

BRAZYLIA-URUGWAJ-ARGENTYNA

BRAZYLIA - URUGWAJ - ARGENTYNA

Zobacz największe państwo świata obejmujące połowę Ameryki Południowej, ale i też jedno z mniejszych,
gdzie zamiast świąt Bożego Narodzenia obchodzi się Dzień Rodziny. Odwiedź graniczącą z nimi Argentynę,
która skrywa równie wiele ciekawostek jak Szwajcarka Ameryki.

ANTARKTYDA

ANTARKTYDA

Odwiedź „Nieznany Ląd Południa”, który jako pierwsi odkryli Rosjanie w 1820r. Zmierz się z panującymi tam warunkami atmosferycznymi i własnymi granicami. Zobacz piękno lodowego świata.

HORN

HORN

Poszerz grono Kapehornowców. Zdobądź legendarny przylądek i dowiedz się czemu jest nazywany Mount Everestem żeglarstwa. Poczuj trud związany z żeglowaniem w tak odległych zakątkach Ziemi i przesuń granicę swoich możliwości.

WSZYSTKIE REJSY

WSZYSTKIE REJSY

Sprawdź pełną ofertę rejsów Chief One.

https://chiefone.eu/wp-content/themes/yachtsailing