Rejs PIRIAPOLIS – RIO DE JANEIRO

Rejs PIRIAPOLIS - RIO DE JANEIRO

 

NASZ REJS Z URUGWAJU DO BRAZYLII ZACZYNAMY W PIRIAPOLIS

 

Piriapolis to miasto leżące na południu Urugwaju w estuarium La Plata. To jedno z najmniejszych państw Ameryki południowej z liczbą ludności około 3,5 mln. Należy też do jednych z najciekawszych państw tego kontynentu. Zasłynęło na świecie dzięki Jose Alberto „Pepe” Mujica Cordano, czyli „najbiedniejszemu prezydentowi na świecie”. Jego „rezydencją” był prywatny dom na przedmieściach Montevideo, „limuzyną” Volkswagen Garbus z 1987r., a „ochroną” samotny policjant i suczka Manuela. 90%swojej pensji, wynoszącej 12 000 USD, przekazywał na rzecz organizacji charytatywnych, z których korzystają biedni ludzie i drobni przedsiębiorcy.

Podczas rządów Jose Mujica tygodnik „The Economist” uznał Urugwaj za „kraj roku 2013”. Władze zgodziły się  na małżeństwa osób tej samej płci co wg. tygodnika zwiększyło ogólny poziom szczęścia bez żadnych nakładów finansowych. Urugwaj jako pierwszy kraj wprowadził zalegalizowane uprawianie, sprzedawanie i zażywanie marihuany. Konopie indyjskie może uprawiać maksymalnie 40 licencjonowanych producentów. Każdy Urugwajczyk ma prawo również zasadzić w domu do sześciu krzewów na użytek własny. Marihuanę (sprzedawaną w aptekach) może kupić, po uprzednim zarejestrowaniu, każdy dorosły mieszkaniec. Limit – 40 g miesięcznie. Jak wyjaśniał tą decyzję prezydent – „Gdy coś jest legalne, łatwiej to kontrolować”.

FAKULTATYWNIE DO MONTEVIDEO PODCZAS REJSU W AMERYCE POŁUDNIOWEJ

Stolica Urugwaju, będąca najbardziej wysuniętą na południe stolicą obu Ameryk. Miasto, które było gospodarzem pierwszych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej rozgrywanych w dniach 13-30.07.1930r. Urugwaj jest tych mistrzostw. W finale drużyna Urugwaju pokonała drużynę Argentyny 4:2 i tym samym stała się pierwszym zespołem, który zdobył tytuł piłkarskich mistrzostw świata.

Do Montevideo bez problemowo można dojechać autobusem, które kursują systematycznie kilkanaście razy na dobę. Dlatego na pewno będzie czas na odwiedzenie tego miasta.

PUNTA DEL ESTE

Punta del Este słynie z plaż, surfingu, pięknych ludzi i gorącej nocnej sceny. Istnieje wiele atrakcji turystycznych, w tym niesamowite restauracje. Nosi różne nazwy jak Monako, czy Beverly Hills w Ameryce Południowej. W ciągu ostatnich kilku lat obszar ten stał się porządany i uznany, za jeden z najatrakcyjniejszych przez co można spotkać tam światowe sławy.

 

NASTĘPNY PRZYSTANEK W DRODZE DO RIO DE JANEIRO TO FLORIANOPOLIS

Florianopolis dzieli się na 2 części: jedna znajduje się na wyspie Santa Catarina i okolicznych wysepkach, druga na kontynencie. Łączy je most Hercilio Luza.  Około 45% powierzchni miasta jest objęty obszarem ochrony środowiska. Ponad 100 plaż otoczona jest górami.

FLORIANOPOLIS TO NIE JEDYNE MIEJSCE, KTÓRE ODWIEDZIMY W BRAZYLII

Drogą zawodników Volvo Ocean Race 2017-2018, odwiedzimy Itajai. Miasto łączące nowoczesność z historią, będzie idealne dla tych co fascynują się architekturą.

W zależności od panujących warunków atmosferycznych odwiedzimy również inne miasta, by podziwiać piękno tego regionu.

PRZED SAMYM RIO PLANUJEMY POSTÓJ NA WYSPIE GRANDE.

ZAKOŃCZENIE REJSU W RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro – jedno z największych miast Brazylii, pomnik Chrystusa Odkupiciela, największy na świecie Karnawał w Rio i największy las miejski Floresta da Tijuca, ponad 100 wysepek w zatoce Guanabara, ponad 200 rzek przepływających przez to miasto. To tutaj chciała uciec portugalska rodzina królewska przed armią Napoleona. 15 tysięcy ludzi, rodzina i służba przeprawiło się do Brazylii na 14 okrętach, a z nimi przybył największy skarb Portugalii – Królewska Biblioteka i jej 60 tysięcy ksiąg. Teraz jest to 8 co do wielkości biblioteka na świecie.


Jak  się pływa na CHIEF ONE?

 O tym możecie poczytać w relacjach uczestników naszych rejsów. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebook oraz na nasz Instagram.  Tam zawsze znajdziecie najnowsze informacje, relacje i zdjęcia z naszych rejsów. Ten rejs, to nie wszystko co możemy wam zaproponować. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

SZCZEGÓŁY ETAPÓW

kliknij mapę aby zobaczć więcej.

USHUAIA - PIRIAPOLIS

USHUAIA - PIRIAPOLIS

PIRIAPOLIS - RIO DE JANEIRO

PIRIAPOLIS - RIO DE JANEIRO

RIO DE JANEIRO - SALVADOR

RIO DE JANEIRO - SALVADOR

Zobacz inne rejsy "CHIEF ONE"

ATLANTYK I RÓWNIK

RÓWNIK

Zdobądź łaskę Neptuna i stań z nim „twarzą w twarz” biorąc udział w tradycji żeglarskiej jaką jest chrzest morski przy przejściu przez Równik. Wykaż się odwagą i hartem ducha, aby udowodnić że jesteś prawdziwym żeglarzem, a może dostąpisz zaszczytu poznania pięknej małżonki boga mórz i oceanów – Prozerpiny.

OFERTA INDYWIDUALNA

OFERTA INDYWIDUALNA

Chcesz popłynąć z nami w wymarzone miejsce lub przeżyć niezapomnianą przygodę tylko ze znajomymi Ci osobami? Nie znalazłeś takiej oferty na naszej stronie? Nie zwlekaj- skontaktuj się z nami!

BRAZYLIA-URUGWAJ-ARGENTYNA

BRAZYLIA - URUGWAJ - ARGENTYNA

Zobacz największe państwo świata obejmujące połowę Ameryki Południowej, ale i też jedno z mniejszych,
gdzie zamiast świąt Bożego Narodzenia obchodzi się Dzień Rodziny. Odwiedź graniczącą z nimi Argentynę,
która skrywa równie wiele ciekawostek jak Szwajcarka Ameryki.

ANTARKTYDA

ANTARKTYDA

Odwiedź „Nieznany Ląd Południa”, który jako pierwsi odkryli Rosjanie w 1820r. Zmierz się z panującymi tam warunkami atmosferycznymi i własnymi granicami. Zobacz piękno lodowego świata.

HORN

HORN

Poszerz grono Kapehornowców. Zdobądź legendarny przylądek i dowiedz się czemu jest nazywany Mount Everestem żeglarstwa. Poczuj trud związany z żeglowaniem w tak odległych zakątkach Ziemi i przesuń granicę swoich możliwości.

WSZYSTKIE REJSY

WSZYSTKIE REJSY

Sprawdź pełną ofertę rejsów Chief One.

https://chiefone.eu/wp-content/themes/yachtsailing