Rejs FALKLANDY

Rejs FALKLANDY

REJS NA HORN W KILKU OPCJACH

Trasa rejsu zależy od opcji jaką wybierzecie: od najkrótszego 7 dobowego rejsu po najdłuższy rejs na Falklandy 22 dobowy. Trasa rejsu będzie się różnić. Zawsze głównym celem jest przecięcie południka Hornu w dwóch kierunkach. Jednak jak tylko warunki pozwolą będą też dodatkowe atrakcje. Również w rejsach na Antarktydę 25 dób oraz rejsach z i do Urugwaju (26 dób) odwiedzimy Horn.
Trasa rejsu jest zależna również od panujących warunków atmosferycznych oraz od obowiązujących w danej chwili przepisów chilijskich. Chilijska służba morska może nie wydać pozwolenia na zejście na ląd. Jednak nie zmienia to faktu, że Horn od Południa  dalej będzie można opłynąć. TO JEST NASZ CEL. “ZDOBYĆ” HORN i wpłynąć na wody Oceanu Spokojnego. Tym wyczynem każdy uczestnik wejdzie do grupy CAPHORNOWCÓW ponieważ jacht jest pod Polską banderą.

NASZ REJS NA HORN ROZPOCZYNAMY W MIEŚCIE USHUAIA

Ushuaia leży w południowej Argentynie na Ziemi Ognistej, nad kanałem Beagle, w pobliżu granicy z Chile. Rozpoczynając z nami rejsy, śmiało możecie powiedzieć, że udajecie się na koniec świata. Ushuaia dzierży status miasta najdalej wysuniętego na południe, nie tylko Ameryki Południowej ale i świata. Podkreśla to również jego nazwa, pochodząca z języka Indian i oznaczająca zatokę u krańca.
Tytuł ten kwestionuje Chile, które na wyspie Navarino (na południe od Ushuaia) rozwija rybacką osadę Puerto Williams, które na razie liczy około 2000 mieszkańców i nie posiada pełnej miejskiej infrastruktury oraz osadę Puerto Toro zamieszkałą przez 100 osób.
W zależności od wybranego etapu wpłyniemy też na wody Oceanu Spokojnego i okrążymy Archipelag Diego Ramirez, czy też dopłyniemy do brytyjskiego terytorium zamorskiego.

REJS NA HORN

Cel naszego rejsu to: minięcie południka Hornu. Sam Horn jest przylądkiem wyznaczającym granicę Cieśniny Drake’a. Południk przechodzący przez Przylądek Horn jest uznawany za granicę między Oceanem Spokojnym a Atlantyckim.

REJS NA HORN TO TEŻ OKRĄŻENIE ARCHIPELAGU DIEGO RAMIREZ

Po przekroczeniu południka Hornu nie zawrócimy od razu, popłyniemy dalej by okrążyć oddalony o 60 NM od Hornu archipelag Diego Ramirez.
Archipelag Diego Ramirez to grupa wysp należących do Chile, które mają łączną powierzchnię około 1,3 km2. Zostały odkryte przez Garcia de Ndala 12 lutego 1619r., a nazwę wzięły od kosmografa ekspedycji. W 1957 roku na Isla Gozalo, o powierzchni 0,32 km2 , marynarka wojenna Chile założyła stację meteorologiczną. Stacja jest zaopatrywana kilka razy w roku i dziś jest najbardziej wysuniętą na południe, okupowaną przez człowieka placówką Ameryki Południowej.
Najdalej wysuniętą wyspą Ameryki południowej, nie jest o dziwo sławny przylądek Horn (55o59’S, 67o16’W) lecz wyspa Aguila (56o32’S, 68o43’W) należąca do archipelagu Diego Ramirez.
Na wyspach tych nie ma stałych osad, dlatego też są one ważnym miejscem gniazdowania dla wielu morskich ptaków jak albatrosy czy pingwiny.

 

POZA HORNEM

Jeżeli warunki nam na to pozwolą będziemy chcieli zakotwiczyć w zatoce Aguiree oraz dopłynąć do wysp los Estados.

W ZALEŻNOŚCI OD OPCJI, REJS NA HORN TO TAKŻE FALKLANDY

Falklandy czyli brytyjskie terytorium zamorskie, o burzliwej historii. Wyspy odkryte w XVI wieku przez angielskiego kapitana Johna Davisa. Anglia ustanowiła swoje zwierzchnictwo nad nimi w 1761r. Następnie od 1764r. należały do Francji, a od 1767r do Hiszpanów. W 1820r. Argentyna zgłosiła swoje pretensje do wysp i rok później stworzyła w Port Louis garnizon wojskowy i ciężki obóz karny. W wyniku buntu zarówno miasto jak i wyspy przeszły pod władzę dawnych więźniów. W 1831 miasto zostało zburzone i dopiero w 1833r. z pomocą marynarki USA, Wielka Brytania ponownie przejęła konktrolę nad Falklandami. Po dziś dzień Argentyna rości sobie prawa do wysp, które w 1982r przejęła na okres 2 miesięcy – wojna Falklandy – Malwiny.
Dziś miejscowa ludność zajmuje się głównie hodowlą owiec i rybołówstwem. Na wyspie pełnej pięknych widoków i przestrzeni (zaludnienie wynosi 0,2 os/km2), gdzie naturalna roślinność wyspy to łąki, torfowiska, wrzosowiska, mchy, porosty i brak drzew, na znaczeniu zyskuje turystyka.

 


Jak  się pływa na CHIEF ONE?

 O tym możecie poczytać w relacjach uczestników naszych rejsów. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebook oraz na nasz Instagram.  Tam zawsze znajdziecie najnowsze informacje, relacje i zdjęcia z naszych rejsów. Ten rejs, to nie wszystko co możemy wam zaproponować. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

SZCZEGÓŁY REJSÓW

kliknij mapę aby zobaczć więcej.

USHUAIA - PIRIAPOLIS

USHUAIA - PIRIAPOLIS

FALKLANDY

PIRIAPOLIS - RIO DE JANEIRO

Zobacz inne rejsy "CHIEF ONE"

ATLANTYK I RÓWNIK

RÓWNIK

Zdobądź łaskę Neptuna i stań z nim „twarzą w twarz” biorąc udział w tradycji żeglarskiej jaką jest chrzest morski przy przejściu przez Równik. Wykaż się odwagą i hartem ducha, aby udowodnić że jesteś prawdziwym żeglarzem, a może dostąpisz zaszczytu poznania pięknej małżonki boga mórz i oceanów – Prozerpiny.

OFERTA INDYWIDUALNA

OFERTA INDYWIDUALNA

Chcesz popłynąć z nami w wymarzone miejsce lub przeżyć niezapomnianą przygodę tylko ze znajomymi Ci osobami? Nie znalazłeś takiej oferty na naszej stronie? Nie zwlekaj- skontaktuj się z nami!

BRAZYLIA-URUGWAJ-ARGENTYNA

BRAZYLIA - URUGWAJ - ARGENTYNA

Zobacz największe państwo świata obejmujące połowę Ameryki Południowej, ale i też jedno z mniejszych,
gdzie zamiast świąt Bożego Narodzenia obchodzi się Dzień Rodziny. Odwiedź graniczącą z nimi Argentynę,
która skrywa równie wiele ciekawostek jak Szwajcarka Ameryki.

ANTARKTYDA

ANTARKTYDA

Odwiedź „Nieznany Ląd Południa”, który jako pierwsi odkryli Rosjanie w 1820r. Zmierz się z panującymi tam warunkami atmosferycznymi i własnymi granicami. Zobacz piękno lodowego świata.

HORN

HORN

Poszerz grono Kapehornowców. Zdobądź legendarny przylądek i dowiedz się czemu jest nazywany Mount Everestem żeglarstwa. Poczuj trud związany z żeglowaniem w tak odległych zakątkach Ziemi i przesuń granicę swoich możliwości.

WSZYSTKIE REJSY

WSZYSTKIE REJSY

Sprawdź pełną ofertę rejsów Chief One.

https://chiefone.eu/wp-content/themes/yachtsailing