chief one: expeditions

Gdzie pływamy

brazylia, urugwaj i argentyna

Rejs USHUAIA - PIRIAPOLIS

NASZ REJS NA HORN ROZPOCZYNAMY W MIEŚCIE USHUAIA

Ushuaia leży w południowej Argentynie na Ziemi Ognistej, nad kanałem Beagle, w pobliżu granicy z Chile. Rozpoczynając z nami rejsy, śmiało możecie powiedzieć, że udajecie się na koniec świata. Ushuaia dzierży status miasta najdalej wysuniętego na południe, nie tylko Ameryki Południowej ale i świata. Podkreśla to również jego nazwa, pochodząca z języka Indian i oznaczająca zatokę u krańca.
Tytuł ten kwestionuje Chile, które na wyspie Navarino (na południe od Ushuaia) rozwija rybacką osadę Puerto Williams, które na razie liczy około 2000 mieszkańców i nie posiada pełnej miejskiej infrastruktury oraz osadę Puerto Toro zamieszkałą przez 100 osób. W zależności od wybranego etapu wpłyniemy też na wody Oceanu Spokojnego i okrążymy Archipelag Diego Ramirez.

REJS Z HORNU DO PIRIAPOLIS

Cel naszego rejsu to: po minięciu południka Hornu odwiedzenie kilku miejsc w drodze do Urugwaju. Sam Horn jest przylądkiem wyznaczającym granicę Cieśniny Drake’a. Południk przechodzący przez Przylądek Horn jest uznawany za granicę między Oceanem Spokojnym, a Atlantyckim.

NASTĘPNY PRZYSTANEK TO PUERTO MADRYN

Gdy warunki atmosferyczne będą sprzyjające odwiedzimy założone przez walijskich osadników 28 lipca 186r miasto Puerto Madryn.

Przybrzeżne wody tego miasta często odwiedzają wieloryby, które można też obserwować z brzegu. Ssaki te upodobały sobie to miejsce by rodzić i uczyć swoje cielęta. Jest to jedna z największych atrakcji tego regionu, ale nie są to jedyne zwierzęta które można tu zaobserwować.

Rzadkimi zwierzętami jakie możemy w tym regionie spotkać są Delfiny Czarnogłowe, które występują tylko na półkuli południowej. Są również nazywane „delfinami pandy” lub „delfinami skunksa”, a wszystko przez ich ubarwienie. Gatunek ten ma czarną głowę, ogon i płetwy natomiast reszta jest biała. Osiągają długość ciała do 180 cm i wagę do 50kg. Żyją w stadach po kilka sztuk.

Nie tylko na wodzie czekają nas atrakcje. Można odwiedzić trzypiętrowe muzeum morskie nad oceanem i dowiedzieć się więcej o dzikich zwierzętach i półwyspie Valdes dzięki interaktywnym eksponatom. Na wystawie znajduje się również szkielet wieloryba. W tym niewielkim muzeum znajduje się biblioteka, wystawa sztuki, zbiornik małych stworzeń morskich i pokój, w którym można poczuć się jak w oceanie dzięki puszczanych nagrań dźwięków wielorybów. Dla goście jest również udostępniona wieża widokowa, by podziwiać panoramę wybrzeża.

REJS Z USHUAIA DO PIRIAPOLIS TO TEŻ MAR DEL PLATA

Mar del Plata to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Argentynie. „Mardel”, jak nazywają to miejscowi, ma wspaniałe restauracje serwujące świeże owoce morza, port pełen tradycyjnych łodzi rybackich i uroczych lwów morskich i targów rękodzielniczych.

W mieście można się udać do miejskiego akwarium, które jest nie tylko domem dla kolorowych zbiorników rybnych, ale ich tereny są wypełnione naturalnymi lagunami, ptaszarnią i słonowodnym jeziorem. Jest tu basen dzięki któremu można zbliżyć się do życia morskiego. Można zobaczyć pokazy w których występach występują delfiny i lwy morskie. W jednym z najnowocześniejszych akwariów w Ameryce Południowej można dowiedzieć się więcej o lokalnej florze i faunie, odwiedzając ssaki morskie, ptaki, rekiny, a nawet kilka ratowanych zwierząt, które tu rehabilitują.

PRZED ZAKOŃCZENIEM REJSU ODWIEDZIMY JESZCZE PUNTA DEL ESTE

Punta del Este słynie z plaż, surfingu, pięknych ludzi i gorącej nocnej sceny. Istnieje wiele atrakcji turystycznych, w tym niesamowite restauracje. Nosi różne nazwy jak Monako, czy Beverly Hills w Ameryce Południowej. W ciągu ostatnich kilku lat obszar ten stał się pożądany i uznany, za jeden z najatrakcyjniejszych przez co można spotkać tam światowe sławy.

NASZ REJS KOŃCZY SIĘ W PIRIAPOLIS

Piriapolis to urokliwe miasteczko Urugwaju, będące przeciwieństwem Punta del Este. Jeżeli ktoś chce zaznać trochę spokoju i zwiedzać bez natłoku turystów to jest to idealne miejsce. Piękna, szeroka plaża idealna do spacerów za równio w ciągu dnia jak i wieczorami. Na bark towarzystwa też nie można tu narzekać bo w wielu miejscach, również w porcie, wylegują się lwy morskie.

Jak się pływa na CHIEF ONE?

O tym możecie poczytać w relacjach uczestników naszych rejsów. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebook oraz na nasz Instagram.  Tam zawsze znajdziecie najnowsze informacje, relacje i zdjęcia z naszych rejsów. Rejsy przez Atlantyk i Równik, to nie wszystko co możemy wam zaproponować. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

AKTUALNA OFERTA REJSÓW CHIEFONE: EXPEDITIONS

Przewiń do góry