Archiwa: Manage Destinations

Atlantyk i Równik

Zdobądź łaskę Neptuna i stań z nim „twarzą w twarz” biorąc udział w tradycji żeglarskiej jaką jest chrzest morski przy przejściu przez Równik. Wykaż się odwagą i hartem ducha, aby udowodnić że jesteś prawdziwym żeglarzem, a może dostąpisz zaszczytu poznania pięknej małżonki boga mórz i oceanów – Prozerpiny.

SZCZEGÓŁOWY OPIS REJSU PRZEZ ATLANTYK I RÓWNIK

Podczas naszego rejsu z Salvadoru na Wyspy Zielonego Przylądka przepłyniemy przez równik, gdzie spróbujemy się wkupić w łaski Neptuna. Przejdziemy przez prawdziwy, tradycyjny chrzest morski wykazując się odwagą i hartem ducha, a tym którzy sprostają zadaniom zostanie nadane żeglarskie imię, przez samego władcę Mórz i Oceanów oraz wszystkich wód na Ziemi.

REJSY SALVADOR – CABO VERDE TO NIE TYLKO REJSY PRZEZ ATLANTYK i RÓWNIK

Odwiedzimy Fernando de Noronha, archipelag wysp na Oceanie Atlantyckim. Położony ok. 350 km na wschód od wybrzeży Brazylii. Stanowiący gminę brazylijskiego stanu Pernambuco.  21 wysp tworzący archipelag to łańcuch podwodnych gór, które rozciągają się na długości 10km. Największą i jedyną zamieszkałą wśród nich jest Ilha de Fernando de Noronha,

Można tam spotkać osobniki żółwi zielonych, które są ogromne – osiągają 1,5 m długości i wagę 170 kg! A małe żółwiki wykluwające się nocą na plaży de Leao nie mają problemów z dotarciem do wody, ponieważ nie ma tu żadnych świateł poza blaskiem księżyca. Mała ilość turystów i mieszkańców skutkuje czystą, niezniszczoną ręką człowieka przyrodą oraz obfitością fauny i flory.

Na  Fernando de Noronha jest tylko 7 km asfaltowej szosy i biegnie ona z północy na południe. Reszta to szutrowe drogi. Na wsypach nie istnieje przestępczość, nikt tu nie zamyka domów i samochodów. Wszyscy się znają więc i przybyszy rozpoznaje się od razu.

Rejsy przez Atlantyk i Równik to także BASEN NAD OCEANEM
NA FERNANDO DE NORONHA.

W czasie odpływu tworzy się przy plaży naturalny, otoczony skałami basen. Ma zaledwie 60 cm głębokości, ale za to pozostałe wymiary to ok 150 x 50 m! Uwięzione na kilka godzin ryby tworzą piękny widok. Nie można jednak im przeszkadzać – chlapać i chodzić ani tym bardziej ich łapać. Nie można też się smarować kremem z filtrem jeżeli chce się pływać z maską i obserwować życie tych stworzeń. Jest to zabronione ponieważ kosmetyki są dla zwierząt szkodliwe.

REJSY PRZEZ ATLANTYK i RÓWNIK TO TAKŻE CABO VERDE

Wyspy Zielonego Przylądka, które wg legendy powstały z kawałków ziemi strzepniętych z ręki przez Boga po skończeniu stworzenia świata, których nikt nie widział aż do 1454r., kiedy wenecki żeglarz Alvise da Cadamosto odkrył archipelag.

Przede wszystkich chcemy odwiedzić wyspę Boa Vista, która ma 60 km dziewiczych plaż. Przy opuszczonej osadzie Curral Velho jest przepiękna plaża o śnieżnobiałym pisaku, gdzie możemy zobaczyć skorupy gigantycznych morskich żółwi. Samice od 110 milionów lat upodobały sobie tą wyspę i raz do roku (od czerwca do września) przypływają by przy pełni księżyca złożyć do metrowych dołów po ok 150 jaj.

Na północy wyspy z plaży Boa Esperenca widać wraki zatopionych i rozbitych statków, w których znajdują się dotąd niewydobyte skarby pamiętające czasy XV – wiecznej kolonizacji wysp przez Portugalczyków. Najbardziej popularny jest wrak hiszpańskiego towarowca z 1986 roku – Cabo de Santa Maria, który przewoził z Hiszpanii dary dla argentyńskich i brazylijskich przyjaciół. Na pokładzione były m. in. sportowe samochody, jedzenie, lekarstwa, maszyny, ubrania. Po 40 latach, w czasie których był narażony na silny wiatr i fale, zardzewiały wrak prawdopodobnie na zawsze przepadnie w odmętach Atlantyku. Nikt nie wie kiedy.

Archipelag zamieszkują Kabowerdeńczycy czyli Portugalczycy, którzy jako pierwsi przybyli na wyspy i je skolonizowali oraz potomkowie niewolników sprowadzanych do pracy. Czas im płynie dość spokojnie. Większość wolnego czasu miejscowi spędzają na rozmowach w kawiarniach, a czas przeznaczony na pracę spędzają w morzu gdyż głównym źródłem utrzymania jest tu rybołówstwo. Chyba ze ktoś ma zapewniony zasiłek z innego kraju :).

REJSy przez Atlantyk i Równik ZACZYNAJĄ LUB KOŃCZĄ SIĘ W BRAZYLII

Zależy czy płyniemy z południa na północ, czy z północy na południe, rejs rozpoczyna się lub kończy w Salvadorze. Historyczna nazwa to Sao Salvador da Bahia de Todos os Santos (Święty Zbawiciel z Zatoki Wszystkich Świętych). Do 1763 roku był stolicą Brazylii.

Największą atrakcją tego miasta, dla tych którzy lubią zabawę jest KARNAWAŁ. Nosi nazwę: „NAJWIĘKSZY WYBUCH RADOŚCI”. Trwa 6 dni i nocy, i wiele osób uważa, że jest on lepszy niż ten w Rio de Janeiro. Rozpoczyna się w czwartek wieczorem przed środą popielcową przekazaniem kluczy do bram miasta przez burmistrza, królowi karnawału (Rei Momo).

Salvador to również wiele zabytkowych budynków, Mercado Modelo czyli największy targ rękodzieł w mieście (łącznie 263 sklepów i stoisk), Farol da Barra najstarsza w Brazylii latarnia morska istniejąca od XVII wieku. I wiele innych.

REJSY PRZEZ Atlantyk i RÓWNIK Z CHIEF ONE

To wspaniałe przeżycie i możliwość odwiedzenia jeszcze dziewiczych wysp, gdzie życie płynie innym rytmem, a dbanie o przyrodę jest podstawą życia, nie tylko tubylców ale i też turystów. Bądź sprzymierzeńcem fauny i flory podczas rejsu na Chief One. Postępuj zgodnie z zasadami danych miejsc, a doświadczysz obcowania z pięknem odwiedzanych regionów. Zobaczysz wspaniałe życie zwierząt, które na zawsze pozostanie w Twojej pamięci.

Dlatego wybierz się z nami na rejsy przez Atlantyk i równik.

Jak się pływa na CHIEF ONE?

O tym możecie poczytać w relacjach uczestników naszych rejsów. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebook oraz na nasz Instagram.  Tam zawsze znajdziecie najnowsze informacje, relacje i zdjęcia z naszych rejsów. Rejsy przez Atlantyk i Równik, to nie wszystko co możemy wam zaproponować. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Aktywne rejsy CHIEF ONE: Expeditons

read more

Urugwaj, Brazylia i Argentyna

Rejs USHUAIA - PIRIAPOLIS

NASZ REJS NA HORN ROZPOCZYNAMY W MIEŚCIE USHUAIA

Ushuaia leży w południowej Argentynie na Ziemi Ognistej, nad kanałem Beagle, w pobliżu granicy z Chile. Rozpoczynając z nami rejsy, śmiało możecie powiedzieć, że udajecie się na koniec świata. Ushuaia dzierży status miasta najdalej wysuniętego na południe, nie tylko Ameryki Południowej ale i świata. Podkreśla to również jego nazwa, pochodząca z języka Indian i oznaczająca zatokę u krańca.
Tytuł ten kwestionuje Chile, które na wyspie Navarino (na południe od Ushuaia) rozwija rybacką osadę Puerto Williams, które na razie liczy około 2000 mieszkańców i nie posiada pełnej miejskiej infrastruktury oraz osadę Puerto Toro zamieszkałą przez 100 osób. W zależności od wybranego etapu wpłyniemy też na wody Oceanu Spokojnego i okrążymy Archipelag Diego Ramirez.

REJS Z HORNU DO PIRIAPOLIS

Cel naszego rejsu to: po minięciu południka Hornu odwiedzenie kilku miejsc w drodze do Urugwaju. Sam Horn jest przylądkiem wyznaczającym granicę Cieśniny Drake’a. Południk przechodzący przez Przylądek Horn jest uznawany za granicę między Oceanem Spokojnym, a Atlantyckim.

NASTĘPNY PRZYSTANEK TO PUERTO MADRYN

Gdy warunki atmosferyczne będą sprzyjające odwiedzimy założone przez walijskich osadników 28 lipca 186r miasto Puerto Madryn.

Przybrzeżne wody tego miasta często odwiedzają wieloryby, które można też obserwować z brzegu. Ssaki te upodobały sobie to miejsce by rodzić i uczyć swoje cielęta. Jest to jedna z największych atrakcji tego regionu, ale nie są to jedyne zwierzęta które można tu zaobserwować.

Rzadkimi zwierzętami jakie możemy w tym regionie spotkać są Delfiny Czarnogłowe, które występują tylko na półkuli południowej. Są również nazywane „delfinami pandy” lub „delfinami skunksa”, a wszystko przez ich ubarwienie. Gatunek ten ma czarną głowę, ogon i płetwy natomiast reszta jest biała. Osiągają długość ciała do 180 cm i wagę do 50kg. Żyją w stadach po kilka sztuk.

Nie tylko na wodzie czekają nas atrakcje. Można odwiedzić trzypiętrowe muzeum morskie nad oceanem i dowiedzieć się więcej o dzikich zwierzętach i półwyspie Valdes dzięki interaktywnym eksponatom. Na wystawie znajduje się również szkielet wieloryba. W tym niewielkim muzeum znajduje się biblioteka, wystawa sztuki, zbiornik małych stworzeń morskich i pokój, w którym można poczuć się jak w oceanie dzięki puszczanych nagrań dźwięków wielorybów. Dla goście jest również udostępniona wieża widokowa, by podziwiać panoramę wybrzeża.

REJS Z USHUAIA DO PIRIAPOLIS TO TEŻ MAR DEL PLATA

Mar del Plata to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Argentynie. „Mardel”, jak nazywają to miejscowi, ma wspaniałe restauracje serwujące świeże owoce morza, port pełen tradycyjnych łodzi rybackich i uroczych lwów morskich i targów rękodzielniczych.

W mieście można się udać do miejskiego akwarium, które jest nie tylko domem dla kolorowych zbiorników rybnych, ale ich tereny są wypełnione naturalnymi lagunami, ptaszarnią i słonowodnym jeziorem. Jest tu basen dzięki któremu można zbliżyć się do życia morskiego. Można zobaczyć pokazy w których występach występują delfiny i lwy morskie. W jednym z najnowocześniejszych akwariów w Ameryce Południowej można dowiedzieć się więcej o lokalnej florze i faunie, odwiedzając ssaki morskie, ptaki, rekiny, a nawet kilka ratowanych zwierząt, które tu rehabilitują.

 

PRZED ZAKOŃCZENIEM REJSU ODWIEDZIMY JESZCZE PUNTA DEL ESTE

Punta del Este słynie z plaż, surfingu, pięknych ludzi i gorącej nocnej sceny. Istnieje wiele atrakcji turystycznych, w tym niesamowite restauracje. Nosi różne nazwy jak Monako, czy Beverly Hills w Ameryce Południowej. W ciągu ostatnich kilku lat obszar ten stał się pożądany i uznany, za jeden z najatrakcyjniejszych przez co można spotkać tam światowe sławy.

PRZED ZAKOŃCZENIEM REJSU ODWIEDZIMY JESZCZE PUNTA DEL ESTE

Punta del Este słynie z plaż, surfingu, pięknych ludzi i gorącej nocnej sceny. Istnieje wiele atrakcji turystycznych, w tym niesamowite restauracje. Nosi różne nazwy jak Monako, czy Beverly Hills w Ameryce Południowej. W ciągu ostatnich kilku lat obszar ten stał się pożądany i uznany, za jeden z najatrakcyjniejszych przez co można spotkać tam światowe sławy.

NASZ REJS KOŃCZY SIĘ W PIRIAPOLIS

Piriapolis to urokliwe miasteczko Urugwaju, będące przeciwieństwem Punta del Este. Jeżeli ktoś chce zaznać trochę spokoju i zwiedzać bez natłoku turystów to jest to idealne miejsce. Piękna, szeroka plaża idealna do spacerów za równio w ciągu dnia jak i wieczorami. Na bark towarzystwa też nie można tu narzekać bo w wielu miejscach, również w porcie, wylegują się lwy morskie.

Jak się pływa na CHIEF ONE?

O tym możecie poczytać w relacjach uczestników naszych rejsów. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebook oraz na nasz Instagram.  Tam zawsze znajdziecie najnowsze informacje, relacje i zdjęcia z naszych rejsów. Rejsy przez Atlantyk i Równik, to nie wszystko co możemy wam zaproponować. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Aktywne rejsy CHIEF ONE: Expeditons

read more

Antarktyda

Odwiedź „Nieznany Ląd Południa”, który jako pierwsi odkryli Rosjanie w 1820r. Zmierz się z panującymi tam warunkami atmosferycznymi i własnymi granicami. Zobacz piękno lodowego świata.

SZCZEGÓŁOWY OPIS REJSU PRZEZ NA ANTARKTYDĘ

Nasze rejsy na Antarktydę rozpoczynamy w mieście Ushuaia.

Ushuaia leży w południowej Argentynie na Ziemi Ognistej, nad kanałem Beagle, w pobliżu granicy z Chile. Rozpoczynając z nami rejsy na Antarktydę z tego miasta, śmiało możecie powiedzieć, że udajecie się na koniec świata. Ushuaia dzierży status miasta najdalej wysuniętego na południe, nie tylko Ameryki Południowej ale i świata. Podkreśla to również jego nazwa, pochodząca z języka Indian oznaczająca zatokę u krańca.

Tytuł ten kwestionuje Chile, które na wyspie Navarino (na południe od Ushuaia) rozwija rybacką osadę Puerto Williams, która na razie liczy około 2000 mieszkańców i nie posiada pełnej miejskiej infrastruktury oraz osadę Puerto Toro zamieszkałą przez 100 osób.

Po minięciu Hornu i przejściu przez legendarną Cieśninę Drake’a dotrzemy na wody Antarktyczne

Pierwszym przystankiem naszej wyprawy będzie Zatoka Admiralicji, przy wyspie Króla Jerzego. To tutaj zlokalizowana jest Polska Stacja Antarktyczna im Henryka Arctowskiego.
Zobaczymy tu czynną i najdalej położoną od granic naszego kraju Polską Latarnię Morską.  Wybudowano ją na skałce. Latarnia znajduje się około 220m na wschód od zabudowań stacji. Budowę latarni rozpoczęto w grudniu 1977 roku w ramach drugiej wyprawy antarktycznej, a do użytku oddano 16 marca 1978 roku.

Latarnia zasilana jest agregatem prądotwórczym i świeci całą dobę. Wysokość światłą: 20 m n.p.m., zasięg 8 Mm, a okres to 9,0 s ( blask 3,0 s, przerwa 6,0 s).

Z „Arctowskiego” do wnętrza wulkanu

Następnie dopłyniemy do wyspy Deception (Wyspa Zwodnicza). Wyspa ta ma kształt podkowy i jest wierzchołkiem kaldery wulkanu wypełnionej wodą. Zajmuje obszar o średnicy 12 km. Jej najwyższym punktem jest szczyt Mount Pond, liczący 542m n.p.m. Aby wpłynąć do „wnętrza wyspy” należy przejść przez wąski przesmyk Neptune’s Bellows o szerokości 230m. Na wyspie nad  Zatoką Wielorybnika (Whaler’s Bay) znajdują się gorące źródła i wulkaniczne plaże.

Na wyspie możemy spotkać takie zwierzęta jak: pingwiny antarktycznewydrzyki, mewy czy uchatki. Ponadto w ciepłych wodach przybrzeżnych można dojrzeć kryl i inne wodne skorupiaki oraz jeżowce. Na plażę często wyrzucana jest galaretowata ikra ryb z rodziny minogowatych

Ponadto na wyspie znajdują się również dwie czynne w sezonie letnim stacje – argentyńska (Decepcion) i hiszpańska (Gabriel de Castilla).

Antarktyda – Inne wyspy w rejonie

Następnie udamy się na wyspę Trinity oraz odwiedzimy wyspę Enterprise (North Nansnen) mającą 2,8 km długości i znajdującą się w zatoce Wilhelminy. Wyspa otrzymała imię od przedsiębiorstwa zajmującego się wielorybnictwem. W przystani Foyn znajduje się wrak statku Guvernøren, przy którym planujemy zacumować.

Następnie udamy się na wyspę Couverville, leżącą w kanale Errera. Została ona odkryta przez belgijską Eskapadę Antarktyczną w latach  1897 – 1899. To tutaj będziemy mogli zobaczyć największą na Półwyspie Antarktycznym kolonię pingwinów gentoo.

Muzeum na Antarktydzie

Udamy się również do Port Lockroy, czyli historycznej bazy polarnej, obecnie pełniącą rolę muzeum, znajdującej się na wyspie Goudier w Archipelagu Palmera. W okresie II Wojny Światowej stacja pełniła punkt obserwacyjny aktywności Państw Osi. Po wojnie stacja została przekazana brytyjskiej organizacji rządowej British Antarctic Survey. To tutaj będziemy mogli zobaczyć pingwiny białobrewe.

Cieśnina Lemaire Channel oraz wyspa Melchior

Podczas rejsu chcemy przepłynąć cieśniną Lemaire Channel, po której dryfują góry lodowe. Ma ona 11 km długości i zaledwie 1,6 km szerokości w najwęższym miejscu. Niezapomniany widok tworzą okalające ją brzegi mające formę stromych klifów schodzących do wody.

Z tego cudownego miejsca wybierzemy się na wyspę Melchior, gdzie znajduje się argentyńska letnia stacja polarna (zamknięta od marca do grudnia). To tutaj robimy ostatni postój i pożegnanie z tym pięknym regionem przed wyruszeniem w drogę powrotną.

Nie jest to jednak koniec naszej przygody. Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjające popłyniemy w stronę Hornu, by móc z bliska przyjrzeć się tej legendarnej skale i ponownie przeciąć południk 67°14’, który dzieli cieśninę Drake’a na pół i wyznacza granicę między Oceanem Atlantyckim a Spokojnym.

To jeszcze nie koniec Antarktycznego rejsu

Zanim dopłyniemy do Ushuaia zrobimy ostatni postój w Zatoce, przy farmie Estancia Haberton. Jest to najstarsza argentyńska farma na Ziemi Ognistej. Założył ją Thomas Bridges, który był sierotą znalezioną na mostku gdzieś w Anglii, a później adoptowany przez anglikańskiego misjonarza, Rev. GP Desparda.

Harberton należy teraz do wnuków synów Thomasa Bridgesa, Willa i Lucasa i jest otwarta dla turystów od 15 października do 31 marca, z wyjątkiem Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Antarktyda – wyprawa na koniec świata

Będziemy mogli zobaczyć najmniej odkryty i zarazem najciekawszy kontynent na kuli ziemskiej. Podglądniemy życie pingwinów, lampartów morskich i innych zwierząt żyjących w tych ekstremalnych warunkach. Być może będzie nam dane spojrzeć „oko w oko” z największym ssakiem morskim, zobaczyć najpiękniejsze zachody i wschody słońca odbijające się w lodzie. Przeżyjemy niezapomnianą przygodę, która na stałe pozostanie w naszej pamięci.

Jak się pływa na CHIEF ONE?

O tym możecie poczytać w relacjach uczestników naszych rejsów. Zapraszamy także na naszą stronę na Facebook oraz na nasz Instagram.  Tam zawsze znajdziecie najnowsze informacje, relacje i zdjęcia z naszych rejsów. Rejsy przez Atlantyk i Równik, to nie wszystko co możemy wam zaproponować. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Aktywne rejsy CHIEF ONE: Expeditons

read more
https://chiefone.eu/wp-content/themes/yachtsailing