REJS TRWA! – Piriapolis – Puerto Madryn – Falklandy – Przylądek Horn – Puerto Williams – Ushuaia (01/11/2019 – 25/11/2019)

To pierwszy etap

naszej Antarktycznej przygody, oceaniczny rejs z Piriapolis w Urugwaju do Ushuaia w Argentynie jachtem Chief One. To 2000 mil morskich podczas których odwiedzimy Puerto Madryn w Argentynie, następnie skierujemy się na Falklandy – brytyjskie terytorium zamorskie oraz opłyniemy legendarny Przylądek Horn, żeby już w Kanale Beagla  odwiedzić Chilijskie Puerto Williams.

Szczegóły rejsu

Trasa: Piriapolis – Puerto Madryn – Falklandy – Przylądek Horn – Puerto Williams – Ushuaia
Odległość: 2100 NM
Termin: 01/11/2019 – 25/11/2019
Ilość dób: 25
Wolne koje: BRAK

Piriapolis

Piriapolis to urokliwe miasteczko w Urugwaju, będące przeciwieństwem Punta del Este. Jeżeli ktoś chce zaznać trochę spokoju i zwiedzać bez natłoku turystów to jest to idealne miejsce. Piękna, szeroka plaża idealna do spacerów za równio w ciągu dnia jak i wieczorami. Na brak towarzystwa też nie można tu narzekać bo w wielu miejscach, również w porcie, wylegują się lwy morskie.

Punta del Este

Punta del Este słynie z plaż, surfingu, pięknych kobiet i gorącej nocnej sceny. Istnieje wiele atrakcji turystycznych, w tym niesamowite restauracje. Nosi różne nazwy jak Monako, czy Beverly Hills w Ameryce Południowej. W ciągu ostatnich kilku lat obszar ten stał się pożądany i uznany, za jeden z najatrakcyjniejszych w Ameryce Południowej  przez co można spotkać tam światowe sławy.

Puerto Madryn

Gdy warunki atmosferyczne będą sprzyjające odwiedzimy założone przez walijskich osadników 28 lipca 186r miasto Puerto Madryn.

Przybrzeżne wody tego miasta często odwiedzają wieloryby, które można też obserwować z brzegu. Ssaki te upodobały sobie to miejsce by rodzić i uczyć swoje cielęta. Jest to jedna z największych atrakcji tego regionu, ale nie są to jedyne zwierzęta które można tu zaobserwować.

Rzadkimi zwierzętami jakie możemy w tym regionie spotkać są Delfiny Czarnogłowe, które występują tylko na półkuli południowej. Są również nazywane „delfinami pandy” lub „delfinami skunksa”, a wszystko przez ich ubarwienie. Gatunek ten ma czarną głowę, ogon i płetwy natomiast reszta jest biała. Osiągają długość ciała do 180 cm i wagę do 50kg. Żyją w stadach poa kilka sztuk.

Nie tylko na wodzie czekają nas atrakcje. Można odwiedzić trzypiętrowe muzeum morskie nad oceanem i dowiedzieć się więcej o dzikich zwierzętach i półwyspie Valdes dzięki interaktywnym eksponatom. Na wystawie znajduje się również szkielet wieloryba. W tym niewielkim muzeum znajduje się biblioteka, wystawa sztuki, zbiornik małych stworzeń morskich i pokój, w którym można poczuć się jak w oceanie dzięki puszczanych nagrań dźwięków wielorybów. Dla goście jest również udostępniona wieża widokowa, by podziwiać panoramę wybrzeża.

Falklandy

Falklandy czyli brytyjskie terytorium zamorskie, o burzliwej historii. Wyspy odkryte w XVI wieku przez angielskiego kapitana Johna Davisa. Anglia ustanowiła swoje zwierzchnictwo nad nimi w 1761r. Następnie od 1764r należały do Francji, a od 1767r do Hiszpanów. W 1820r Argentyna zgłosiła swoje pretensje do wysp i rok później stworzyła w Port Louis garnizon wojskowy i ciężki obóz karny. W wyniku buntu zarówno miasto jak i wyspy przeszły pod władzę dawnych więźniów. W 1831r miasto zostało zburzone i dopiero w 1833r z pomocą marynarki USA, Wielka Brytania ponownie przejęła kontrolę nad Falklandami. Po dziś dzień Argentyna rości sobie prawa do wysp, które w 1982r przejęła na okres 2 miesięcy – wojna Falklandy – Malwiny.
Dziś miejscowa ludność zajmuje się głównie hodowlą owiec i rybołówstwem. Na wyspie pełnej pięknych widoków i przestrzeni (zaludnienie wynosi 0,2 os/km2), gdzie naturalna roślinność wyspy to łąki, torfowiska, wrzosowiska, mchy, porosty i brak drzew, na znaczeniu zyskuje turystyka.

Przylądek Horn i Park Narodowy Cabo de Hornos

Jednym z celów naszego rejsu jest opłynięcie słynnego Przylądka Horn wraz z Archipelagiem Wollaston należących do Chile, stanowiąca część archipelagu Ziemia Ognista. Sam Horn jest przylądkiem wyznaczającym granicę Cieśniny Drake’a. Południk przechodzący przez Przylądek Horn jest uznawany za granicę między Oceanem Spokojnym a Atlantyckim.

Trasa rejsu jest zależna od panujących warunków atmosferycznych oraz od obowiązujących, w danej chwili, przepisów chilijskich. Chilijska służba morska może nie wydać pozwolenia na zejście na ląd. Jednak nie zmienia to faktu, że Przylądek Horn będzie można opłynąć.

Tym wyczynem każdy uczestnik wejdzie do grupy CAPHORNOWCÓW ponieważ jacht jest pod Polską banderą.

Ushuaia i Puerto Williams

Ushuaia leży w południowej Argentynie na Ziemi Ognistej, nad kanałem Beagle, w pobliżu granicy z Chile. Kończąc z nami tutaj rejs, śmiało możecie powiedzieć, że dotarliście  na koniec świata. Ushuaia dzierży status miasta najdalej wysuniętego na południe, nie tylko Ameryki Południowej ale i świata. Podkreśla to również jego nazwa, pochodząca z języka Indian i oznaczająca zatokę u krańca.
Tytuł ten kwestionuje Chile, które na wyspie Navarino (na południe od Ushuaia) rozwija rybacką osadę Puerto Williams, które na razie liczy około 2000 mieszkańców i nie posiada pełnej miejskiej infrastruktury oraz osadę Puerto Toro zamieszkałą przez 100 osób. 

Co oferujemy

miejsce na jachcie, własna koja/łóżko
dodatkowy nocleg na dzień przed i po rejsie na jachcie
produkty na wyżywienie + napoje (posiłki przygotowujemy wspólnie)
opłaty portowe
paliwo do jachtu/pontonu/ogrzewania oraz gaz
opiekę Kapitana i załogi stałej (np. 4 osoby: na Antarktydę płynie 2 kapitanów i 2 osoby załogi stałej, na pozostałe rejsy pływamy w 2 osobowej załodze stałej
pakiet startowy – gadżety Chief One
sprzęt wędkarski do użytku
pontony z silnikiem
kamerę sportową do użytku (możliwe, że również dron)
opinię z rejsu oraz certyfikat (np. przejścia Hornu, z udziału w rejsie na Antarktydzie.)
pracujemy nad tym aby był sprzęt sportowy np. paddleboard lub mały kajak (ale to nie jest potwierdzone)

W czym pomożemy

pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów
rezerwację hoteli w razie potrzeby, oferujemy nocleg na jachcie dzień przed i dzień po rejsie
doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy
chętnie postaramy się rozwiązać każdy problem

Oferta nie obejmuje

transportu do i z miejsca rozpoczęcia i zakończenia rejsu
indywidualnego ubezpieczenia uczestnika
dodatkowych wydatków na lądzie (pamiątki, restauracje, własne zakupy)

Terminy płatności

30 %, do 3 dni po podpisaniu umowy
35% do 60 dni przed rejsem
35% do 30 dni przed rejsem

Mapy

Zapytaj o rejs




Zgadzam się na przetwarzanie przez firmę CHIEF ONE SP. Z O. O., NIP: 6141609203 z siedzibą: ul.Główna 37A, 58-410 Marciszów, e-mail: info@chiefone.eu, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu udzielania odpowiedzi na zapytanie.


https://chiefone.eu/wp-content/themes/yachtsailing